Jestem przekonany, że każdemu projektowi potrzebne jest wsparcie głębokiej siły energii tworzenia. To ona wypełnia i wzbogaca nasze życie. Przepełniony wrażeniami z pobytu na największej światowej wystawie ostatnich lat, zainspirowany entuzjazmem tworzenia setek architektów w Chinach zapraszam na wystawę fotografii EXPO 2010 w obiektywie architekta, która odbyła się w Szczecinie i w Warszawie.

To był tylko miesiąc, ale jak intensywny. Mnóstwo rozmów, spotkań, idei i pomysłów. Codzienne dyskusje i debaty. O naszym Szczecinie, projektowaniu, mieście. Dzięki wystawie zauważyłem, ze jest wśród nas mnóstwo osób kreatywnych, z pomysłami. Trzeba dać im tylko możliwość wypowiedzi, otwarcia na świat.

Chińczycy są bardzo dumni ze swojego kraju. Wiele spotkań i rozmów, które mieliśmy okazję odbyć w Warszawie pokazuje, jak szybko ten kraj się zmienia. Mnóstwo inwestycji, otwartość na świat i technologię. Pojawiają się pierwsze inwestycje w naszym kraju. A z nimi nieznany nam wcześniej rozmach, śmiałość, pomysły. A my tak mało wiemy o Chinach, o możliwościach, działaniach. Przed nami przyszłość.

W szczecińskiej kawiarni Brama Jazz Cafe odbył się wernisaż fotografii arch. Macieja Zombirta - właściciela pracowni CITY architekci. W trakcie wystawy można było obejrzeć zdjęcia zrobione przez arch. Macieja Zombirta w Szanghaju - podczas EXPO 2010. Więcej na temat wyprawy Macieja Zombirta do Szanghaju można przeczytać na stronie szczecińskiego magazynu Prestiż.

Prestiż - podróż Macieja Zombirta

Data: 
15.01.2011