architekt Maciej Zombirt architekt Maciej Zombirt architekt Maciej Zombirt architekt Maciej Zombirt architekt Maciej Zombirt

Szanowni Państwo,

od ponad 20 lat pracuję jako architekt. Posiadam swoje pracownie zarówno w Warszawie, jak i w Szczecinie. Jestem już nierozerwalnie związany z tymi dwoma miastami. W Szczecinie żyję z moją rodziną. Tu skończyłem studia architektoniczne, dyplom realizowałem w Holandii, a w stolicy powstały moje najciekawsze projekty.

Pochłaniają mnie podróże, stały się one nieodłączną częścią mojego życia. To z nich czerpię inspirację do nowych wizji architektonicznych, poznaję to, co jeszcze niepoznane. Woda i żeglarstwo stanowią dla mnie odskocznię od tempa naszego miejskiego życia. Spokój i cisza, ciągły kontakt z naturą to czynniki niezbędne w życiu każdego z nas.

Pierwsze swoje projekty rozpoczynałem w pracowni Akcent. Później w pracowni Arco zdobywałem uprawnienia, biorąc udział w wielu ciekawych projektach. W 2000 roku byłem współzałożycielem pracowni Portal. To był okres pasjonującej pracy zawodowej w młodym zespole ambitnych, nieprzeciętnych, zdolnych architektów, udziału w konkursach i nowatorskich projektach.

W 2006 wyodrębniłem niezależną, własną pracownię, działającą również pod szyldem Portal, głównie w Warszawie. W tym okresie zaprojektowałem wraz z zespołem około 150 różnorodnych projektów budynków biurowych, zespołów mieszkaniowych, osiedli, szkół, uczelni, obiektów przemysłowych i użytku publicznego.

W 2010 zdobyte doświadczenia i sukcesy stały się inspiracją dla zainicjowania nowego etapu w moim życiu zawodowym. Idea miasta przyjaznego mieszkańcom zainspirowała mnie do działania. Oto geneza mojej autorskiej pracowni. Stąd też zmiana nazwy pracowni na CITY.

Przyświeca jej przekonanie, że to architektura jest stworzona dla człowieka, a nie odwrotnie. Studio CITY architekci to nowatorski projekt, w którym skupiamy się na obsłudze inwestycji miejskich, deweloperów i inwestorów prywatnych.

Na stronie tej znajdą też Państwo opisy mojej działalności, podróży i pomysłów. Z przyjemnością zapraszam Państwa do wzięcia udziału w naszych inicjatywach. Nasze adresy dostępne są w zakładce kontaktowej.